00 Інформація про заклад – Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна поліклініка м. Львова"

Інформація про заклад

Інформація про заклад

Комунальне некомерційне підприємство
“5-а міська клінічна поліклініка м. Львова”

КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО “5-А МІСЬКА КЛІНІЧНА ПОЛІКЛІНІКА М. ЛЬВОВА” (далі – КНП
“5 МКП м. Львова”) є амбулаторно-поліклінічним закладом охорони здоров’я – комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги первинної, вторинної/спеціалізованої (амбулаторної) медичної допомоги будь-яким особам у порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом.

КНП “5 МКП м. Львова” створена відповідно до ухвали 12 сесії 7-го скликання Львівської міської ради (надалі – Засновник) від 22 березня 2018 року № 3129 “Про припинення Комунальної
5-ї міської клінічної поліклініки шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство “5-а міська клінічна поліклініка м. Львова” та Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні», «Основи законодавства України про охорону здоров’я” шляхом перетворення Комунального закладу охорони здоров’я “Комунальна 5-та міська клінічна поліклініка” у комунальне некомерційне підприємство “5-а міська клінічна поліклініка м. Львова”.

Майно КНП “5 МКП м. Львова” є власністю територіальної громади міста Львова в особі Львівської міської ради.

КНП “5 МКП м. Львова” є правонаступником усього майна, всіх прав та обов’язків комунального закладу охорони здоров’я “Комунальна 5-та міська клінічна поліклініка”.

Короткий опис закладу

Восени 1977 року у Північно-західній частині міста Львова створена комунальна 5-та міська клінічна поліклініка. З жовтня 1995р. – самостійна одиниця надання амбулаторно-поліклінічної медичної допомоги 85,3 тис.населення Залізничного, частково Франківського районів та смт. Рудне м. Львова в радіусі 12 км.

Основними напрямками роботи закладу є: надання первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини, вторинної / спеціалізованої (амбулаторної) медичної допомоги, невідкладної та стаціонарної допомоги (в умовах денного та домашнього стаціонарів) особам у порядку та на умовах, встановлених законодавством України. У закладі здійснюються заходи національних і регіональних програм з охорони здоров’я.

З 1993 року  поліклініка є клінічною базою кафедри поліклінічної справи і сімейної медицини Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. 

 


Головний лікар (до 31.12.2021),
професор,
заслужений лікар України,
кандидат медичних наук,
доктор наук з державного управління
Борис Богданович Лемішко 

 

 

Лікувально-профілактичною та діагностичною роботою керують

заступники головного лікаря Ніна Осипівна Снігур,
Оксана Миколаївна Дробот,
Зоряна Йосифівна Остальська
і головна медсестра Оксана Степанівна Холодзьон

 

Фінансово-економічну роботу закладу забезпечують
головний бухгалтер
Світлана Юріївна Жеребецька,
заступник головного лікаря з економічних питань
Ігор Григорович Бурмеха.

 

У поліклініці функціонують електронні бази даних за програмами: «Електронне здоров’я» через МІС «HELSI»,«Реєстратура»; «УкрВак»; «Кадри»; «УкрМедСофт»; «Онкопровенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій»; «Доступні ліки»; «Цукровий діабет»; «Etender»; «Дебет Плюс  2000»; «М.Е.Doc»; «Merega_M»; «Тріола»; «Енергоплан»; «u Muni»; «Є ЛІКИ».

З квітня 2004 року надання медичної допомоги населенню забезпечується у трьох центрах:
1) центр первинної медичної  допомоги (ПМД);
2) консультативний лікувально-діагностичний центр (КЛДЦ);
3) центр стаціонарної допомоги (ЦСД).

Центр ПМД включає 5 відділень сімейної медицини,
3 амбулаторії сімейної медицини, домашній централізований стаціонар.

 

Основна мета діяльності центру ПМД – формування,  збереження і зміцнення здоров’я здорових людей; проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів. Єдиним засобом попередження керованих інфекцій є проведення профілактичних щеплень.

Упровадження сімейної медицини у закладі забезпечує  доступність, профілактичну спрямованість, високу якість і ефективність надання медичної допомоги населенню різних вікових груп; забезпечуються права громадян на вільний вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги.

Лікарі центру беруть активну участь у проведенні акцій, організованих УОЗ ЛМР, спрямованих на профілактику та раннє виявлення артеріальної гіпертензії, туберкульозу, цукрового діабету, раку шийки матки та грудної залози, вроджених вад розвитку.

“Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету”

“Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання”

“Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії”

Акція “Здорове місто”

   

З метою забезпечення надання своєчасної, ефективної та якісної медичної допомоги у домашніх умовах різним групам хворих, особливо старшої вікової групи з поєднаною хронічною патологією, які вимагають тривалої терапії, з 2007 року у закладі функціонує домашній централізований стаціонар (ДЦС). Скерування хворих на лікування  в умовах ДЦС здійснюють сімейні лікарі, які враховують медичні та соціальні покази і протипокази.  Це дає можливість раціонально  використовувати  дороговартісний  ліжковий фонд лікарень за рахунок лікування значної частини  хворих на амбулаторному рівні.

Концепція роботи КЛД передбачає об’єднання всіх діагностичних  і консультативних служб, а саме: хірургічне, неврологічне, отоларингологічне, реабілітаційне, рентгенологічне, офтальмологічне, кардіологічне, діагностичне відділення з ендокринологічним, гастроентерологічним кабінетами, кабінет інфекційних захворювань, жіноча консультація, міська централізована клініко-діагностична лабораторія, міський травматологічний пункт № 1, міський психотерапевтичний центр. З появою центру змінилася роль вузьких спеціалістів –  тепер вони є консультантами сімейного лікаря, уточнюють чи верифікують попередній діагноз і призначають спеціалізоване лікування.

  

У хірургічному відділенні проводяться амбулаторні операції.

Завдяки встановленого сучасного обладнання, а саме: цифрового ультразвукового діагностичного комплексу «Ультіма», мікропроцесорного портативного спірографу СМП-21/01 – «Р-Д», рентгендіагностичної системи Ореra RТ-20, цифрового мамографа, цифрових мікроскопів та кольпоскопу з відеосистемою, комп’ютерною технікою вдалося обстежити більшу кількість людей і виявити більшу кількість патології, у т. ч. на ранній стадії.

Система рентгенівська діагностична OPERA RT-20

 

 

 

 

 

Цифровий мамограф
вищого класу (цифрова мамографічна система) Mammomat Inspiration

 

 

 

 

Мікроскоп цифровий бінокулярний,
тип 2 Primo Star.

Отримано обладнання у рамках впровадження спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» субпроекту «Онкопровенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області»

У жіночій консультації працює «Школа відповідального батьківства» для подружніх пар, проводяться навчання із планування сім’ї, підтримуються партнерські пологи, реалізовується програма грудного вигодовування.

Для поліпшення якості спостереження за вагітними жінками в антенатальному періоді проводяться обстеження плоду за допомогою фетального монітору,  яке допомагає об’єктивно оцінити стан плоду, вчасно виявити гіпоксію плоду.

Медична допомога у ЦСД за обсягом і якістю наближена до стаціонарної допомоги з цілодобовим перебуванням і представлена денним стаціонаром для дорослих і дитячим денним стаціонаром із загальною чисельністю – 85 ліжок. До складу ЦСД входять 20 терапевтичних, 20 неврологічних, 10 кардіологічних, 6 гінекологічних, 29 педіатричних ліжок (15 з них працює у 2-х змінному режимі). За спонсорські кошти у дитячому денному стаціонарі відкрито кабінет спелеотерапії; впроваджено квантову терапію, синглетно-кисневу і небулайзерну терапію, де лікуються хворі на обструктивні захворювання легень.

З метою забезпечення фізичної терапії хворим з порушенням діяльності опорно-рухового апарату внаслідок травм чи захворювань у відділенні реабілітації з листопада 2016р. створений кабінет механо- та ерготерапії.