Комунальне некомерційне підприємство
“5-а міська клінічна поліклініка м. Львова”
КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО “5-А МІСЬКА КЛІНІЧНА ПОЛІКЛІНІКА М. ЛЬВОВА” (далі – КНП
“5 МКП м. Львова”) є амбулаторно-поліклінічним закладом охорони здоров’я – комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги первинної, вторинної/спеціалізованої (амбулаторної) медичної допомоги будь-яким особам у порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом.
КНП “5 МКП м. Львова” створена відповідно до ухвали 12 сесії 7-го скликання Львівської міської ради (надалі – Засновник) від 22 березня 2018 року № 3129 “Про припинення Комунальної
5-ї міської клінічної поліклініки шляхом перетворення у Комунальне некомерційне підприємство “5-а міська клінічна поліклініка м. Львова” та Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні», «Основи законодавства України про охорону здоров’я” шляхом перетворення Комунального закладу охорони здоров’я “Комунальна 5-та міська клінічна поліклініка” у комунальне некомерційне підприємство “5-а міська клінічна поліклініка м. Львова”.
Майно КНП “5 МКП м. Львова” є власністю територіальної громади міста Львова в особі Львівської міської ради.
КНП “5 МКП м. Львова” є правонаступником усього майна, всіх прав та обов’язків комунального закладу охорони здоров’я “Комунальна 5-та міська клінічна поліклініка”.
Короткий опис закладу
Восени 1977 року у Північно-західній частині міста Львова створена комунальна 5-та міська клінічна поліклініка. З жовтня 1995р. – самостійна одиниця надання амбулаторно-поліклінічної медичної допомоги 85,3 тис.населення Залізничного, частково Франківського районів та смт. Рудне м. Львова в радіусі 12 км.
Основними напрямками роботи закладу є: надання первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини, вторинної / спеціалізованої (амбулаторної) медичної допомоги, невідкладної та стаціонарної допомоги (в умовах денного та домашнього стаціонарів) особам у порядку та на умовах, встановлених законодавством України. У закладі здійснюються заходи національних і регіональних програм з охорони здоров’я.
З 1993 року поліклініка є клінічною базою кафедри поліклінічної справи і сімейної медицини Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Головний лікар,
професор,
заслужений лікар України,
кандидат медичних наук,
доктор наук з державного управління
Борис Богданович Лемішко
Лікувально-профілактичною та діагностичною роботою керують
заступники головного лікаря Ніна Осипівна Снігур,
Оксана Миколаївна Дробот,
Зоряна Йосипівна Остальська і головна медсестра Оксана Степанівна Холодзьон.
Фінансово-економічну роботу закладу забезпечують
головний бухгалтер
Світлана Юріївна Жеребецька,
заступник головного лікаря з економічних питань
Ігор Григорович Бурмеха.
У поліклініці функціонують електронні бази даних за програмами: «Електронне здоров’я» через МІС «HELSI»,«Реєстратура»; «УкрВак»; «Кадри»; «УкрМедСофт»; «Онкопровенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій»; «Доступні ліки»; «Цукровий діабет»; «Etender»; «Дебет Плюс 2000»; «М.Е.Doc»; «Merega_M»; «Тріола»; «Енергоплан»; «u Muni»; «Є ЛІКИ».
З квітня 2004 року надання медичної допомоги населенню забезпечується у трьох центрах:
1) центр первинної медичної допомоги (ПМД);
2) консультативний лікувально-діагностичний центр (КЛДЦ);
3) центр стаціонарної допомоги (ЦСД).
Центр ПМД включає 5 відділень сімейної медицини,
3 амбулаторії сімейної медицини, домашній централізований стаціонар.
Основна мета діяльності центру ПМД – формування, збереження і зміцнення здоров’я здорових людей; проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів. Єдиним засобом попередження керованих інфекцій є проведення профілактичних щеплень.
Упровадження сімейної медицини у закладі забезпечує доступність, профілактичну спрямованість, високу якість і ефективність надання медичної допомоги населенню різних вікових груп; забезпечуються права громадян на вільний вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги.
Лікарі центру беруть активну участь у проведенні акцій, організованих УОЗ ЛМР, спрямованих на профілактику та раннє виявлення артеріальної гіпертензії, туберкульозу, цукрового діабету, раку шийки матки та грудної залози, вроджених вад розвитку.
![]() “Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету” |
![]() “Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання” |
![]() “Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії” |
Акція “Здорове місто”
З метою забезпечення надання своєчасної, ефективної та якісної медичної допомоги у домашніх умовах різним групам хворих, особливо старшої вікової групи з поєднаною хронічною патологією, які вимагають тривалої терапії, з 2007 року у закладі функціонує домашній централізований стаціонар (ДЦС). Скерування хворих на лікування в умовах ДЦС здійснюють сімейні лікарі, які враховують медичні та соціальні покази і протипокази. Це дає можливість раціонально використовувати дороговартісний ліжковий фонд лікарень за рахунок лікування значної частини хворих на амбулаторному рівні.
Концепція роботи КЛД передбачає об’єднання всіх діагностичних і консультативних служб, а саме: хірургічне, неврологічне, отоларингологічне, реабілітаційне, рентгенологічне, офтальмологічне, кардіологічне, діагностичне відділення з ендокринологічним, гастроентерологічним кабінетами, кабінет інфекційних захворювань, жіноча консультація, міська централізована клініко-діагностична лабораторія, міський травматологічний пункт № 1, міський психотерапевтичний центр. З появою центру змінилася роль вузьких спеціалістів – тепер вони є консультантами сімейного лікаря, уточнюють чи верифікують попередній діагноз і призначають спеціалізоване лікування.
У хірургічному відділенні проводяться амбулаторні операції.
Завдяки встановленого сучасного обладнання, а саме: цифрового ультразвукового діагностичного комплексу «Ультіма», мікропроцесорного портативного спірографу СМП-21/01 – «Р-Д», рентгендіагностичної системи Ореra RТ-20, цифрового мамографа, цифрових мікроскопів та кольпоскопу з відеосистемою, комп’ютерною технікою вдалося обстежити більшу кількість людей і виявити більшу кількість патології, у т. ч. на ранній стадії.
Система рентгенівська діагностична OPERA RT-20
|
Цифровий мамограф
|
Мікроскоп цифровий бінокулярний,
|