Доступні ліки

Illustration

«Доступні ліки» – це Урядова програма реімбурсації (відшкодування коштів) лікарських засобів, розпочата у квітні 2017 року, покликана зменшити фінансове навантаження на пацієнтів з хронічними захворюваннями та збільшити доступність ліків для них. З квітня 2019 року програму адмініструє НСЗУ і напряму відшкодовує аптекам вартість відпущених пацієнтам ліків за електронним рецептом.
До програми включені ліки для пацієнтів:● які мають серцево-судинні захворювання, в т.ч. для первинної та вторинної профілактики серцево-судинних захворювань (ССЗ), зокрема для пацієнтів, які перенесли інфаркт або інсульт;● які хворіють на нецукровий діабет, діабет ІІ типу;● з бронхіальною астмою;● для лікування епілепсії;● проти хвороби Паркінсона;● для лікування розладів психіки та поведінки;● проти хронічного обструктивного захворювання легень.

Як та де отримати безоплатні ліки?

Illustration

Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким у вас укладена декларація, щоб отримати електронний рецепт.
Важливо! Ви маєте звернутися саме до свого лікаря, з яким маєте укладену декларацію. Якщо ви ще не підписали декларацію, варто це зробити.Ви можете обрати сімейного лікаря в КНП “5-а міська клінічна поліклініка м. Львова”


Хто ще може виписати е-направлення на безоплатні ліки:→ пацієнту з нецукровим діабетом може виписати ендокринолог або сімейний лікар, з яким укладено декларацію;→ пацієнту із епілепсією, невротичними розладами — невролог або психіатр;→ пацієнту із розладами психіки та поведінки — психіатр.
З електронним рецептом завітайте у будь-яку зручну для вас аптеку з позначкою «Доступні ліки».

Отримайте ліки безоплатно або з частковою доплатою за е-рецептом.Детальна, покрокова та зрозуміла інструкція з отримання електронного рецепту та отримання ліків за цим рецептом опублікована на офіційному сайті МОЗ України

Які препарати може отримати пацієнт за програмою?На сьогодні, до програми реімбурсації включено 462 препарати, в тому числі 9 комбінованих лікарських засобів та 72-препарати інсуліну. При цьому 143 препарати із зазначеного реєстру є безкоштовними.
Повний перелік ліків, що включені до програми, можна переглянути в діючому реєстрі, затвердженому наказом МОЗ від 27.10.2022 №1931:

Made with