Програма медичних гарантій

Кожен українець має право на безкоштовну медичну допомогу завдяки державній програмі медичних гарантій.
Програма медичних гарантій має на меті забезпечувати потреби пацієнта щодо отримання якісної медичної допомоги за основними напрямками, незалежно від його фінансової спроможності та стану здоров’я. Вона передбачає перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно.
Будь-який медичний заклад, незалежно від його форми власності, підприємець, який веде медичну практику, а також аптеки можуть бути учасниками програми і надавати медичні послуги пацієнтам безоплатно, отримуючи відшкодування вартості наданих послуг від держави. Для цього потрібно укласти договір з Національною службою здоровʼя України (далі — НСЗУ).
Загалом Програма медичних гарантій на 2023 рік включає 41 пакет медичних послуг, ознайомитись з переліком яких можна за посиланням на сайті НСЗУ. У кожному з цих пакетів визначено певний обсяг медичної допомоги, яку медичний заклад має надати пацієнту безоплатно.

“Як працює Програма медичних гарантій 2023” – електронний посібник для лікарів та пацієнтів від НСЗУ. Посібник стане в нагоді всім, хто хоче дізнатися, як працює система охорони здоров’я, що включають пакети Програми медгарантій, за якими тарифами НСЗУ сплачує закладам.
Завантажити посібник можна за посиланням:

Made with